HORECA FAİR EDT

13 – 16 Şubat 2024 tarihlerinde, Fuarizmir /Gaziemir’de sektör profesyonellerinin bir araya geleceği “Horeca Fair Uluslararası Ev Dışı Tüketim Ürünleri, Perakende, Gıda ve İçecek Ürünleri, Gıda İşleme, Depolama, Soğutma, Taşıma ve Market Ekipmanları Fuarı” na, büyük buluşmaya davet ederiz.

19 – 22 Şubat 2020’de BULUŞUYORUZ.

Ankara Cad. No:97 Bağcılar İşhanı Kat. 6 Bayraklı – İZMİR 

info@glplatformfuar.com

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

  /  ALINACAK HİJYEN VE TEMİZLİK TEDBİRLERİ

Tüm ziyaretçiler için sağlık tarama rehberi hazırlanmış olup, bu rehber doğrultusunda fuar alanına giriş yapmak mümkün olacaktır.

Fuar alanında genel temizlik hizmetleri artırılacak olup, tuvaletler başta olmak üzere tüm yüzeyler (kapı kolları, masalar, asansör düğmeleri, yürüyen merdiven vb.) özel dezenfektan solüsyonları ile düzenli olarak temizlenecektir.

Tüm giriş kapılarında, ziyaretçiler için ayak dezenfektan paspası bulundurulacak olup, fuar alanı girişinde ziyaretçilerimizin kullanması sağlanacaktır.

Tüm giriş kapılarında, salon girişlerinde, fuaye alanlarında, dinlenme noktaları ve tuvalet içlerinde gerekli hijyenin korunması için el dezenfektan solüsyon stantları bulunacaktır.

Fuar alanı içerisinde gerekli hijyen ve fiziksel mesafe hatırlatmaları yapmak adına yönlendirmeler bulunacaktır.

Fuar alanında her akşam yapılan genel alan temizliği hizmetleri artırılacak ve bir sonraki gün için dezenfekte çalışmaları yapılacaktır.

Fuar alanının havalandırma sisteminin bakım kontrolünün yapılması sağlanacaktır.

Fuar günlerinde salon içerisindeki havanın temiz kalması havalandırma sisteminin düzenli çalıştırılması ile sağlanacaktır.

Fuar alanı içerisinde genel hijyen kuralları kapsamında maske kullanımı ve fiziksel mesafe hatırlatmaları için düzenli anonslar yapılacaktır.

Tıbbi atık malzemeleri için (maske, eldiven vb.) özel çöp kutuları alan içerisinde bulundurulacaktır.

 

KATILIMCILAR İÇİN ALINAN ÖNLEMLER

İş sağlığı ve güvenliği uzmanlarımız stant projelerinin kontrolü sırasında standın yapısal sağlamlığının yanı sıra alınması gereken tüm önlemler bazında kapsamlı bir değerlendirme yapacak olup gerektiği yerlerde düzeltmeleri yapmak adına destek vereceklerdir.

Katılımcılarımız için hazırladığımız Katılımcı El Kitabı içerisinde stant projelendirme aşamasında ve stant içerisinde alınması gereken bilgilere, önlemlere ve tavsiyelere yer verilmiştir.

Katılımcılarımız için uyulması gereken kuralları içeren bilgilendirme amaçlı “Katılımcı Rehberi” oluşturulmuş olup mail yolu ile tüm katılımcılarımıza iletilecektir.

Fuar kurulumu için alana gelecek tüm katılımcılarımızın, çalışanlarının ve taşeron firmalarının çalışanlarının salon girişlerinde vücut ısıları ölçülecek olup, hastalık belirtisi göstere kişiler alanda yer alacak olan Acil Sağlık Hizmet Noktasında gözetime alınacaktır.

Fuar kurulumu sırasında alan içerisinde bulunan tüm çalışanlar için belirli noktalarda hijyeni korumak için el dezenfektan stantları bulunacaktır.

Fuar kurulumu için alanda bulunacak olan tüm katılımcılarımızın, çalışanlarının ve taşeron firmalarının çalışanlarının maske, yelek, baret vb. kişisel korunum donanımları kontrolü yapılacak olup, özellikle maskesiz hiç kimse alana alınmayacaktır.

Kurulum sürecinde toplum sağlık kuralarını ihlal eden ve tedbirsiz çalışan personellerin salon içlerinde çalışmalarına izin verilmeyecektir.

Katılımcılarımıza her konuda destek verecek olan Organizatör Ofisi, sağlık ve hijyen kuralları kapsamında yeni düzenlemeler ile kurulacak ve hizmet verecektir.

Alanda maskesiz dolaşanlar, sigara içenler ve hijyen kurallarına dikkat etmeyen kişiler görevli kişiler tarafından uyarılacaktır. Devam etmesi durumunda alan içerisinde çalışma yapmalarına izin verilmeyecektir.

Fuar alanına çalışmak için gelecek tüm personelin kendi kişisel koruyucu ekipmanların (maske, eldiven vb.) getirmeleri gerekmektedir. Ancak bu ekipmanların yetersizliği, yırtılması vb. durumlarında tekrar temin edilmesi adına tarafımızca bir tedarik firması alanda hazır bulundurulacaktır.

Katılımcılarımızın ve fuar alanında görev alacak tüm personelin sağlığı ve güvenliği için fiziksel mesafe, zorunlu maske kullanımı ve hijyen kurallarına dikkat edilmesi ile ilgili gerekli yönlendirmeler, anonslar ve hatırlatmalar kurulum çalışmaları süresince görevlilerimiz tarafından yapılacaktır.

 

ZİYARETÇİLER İÇİN ALINAN ÖNLEMLER

Fuar giriş kapılarında tüm ziyaretçilere vücut ısı kontrolü yapılacaktır.

Vücut ısısı 38 derece üstü çıkan, hastalık belirtisi gösteren kişiler fuar alanında girişin hemen yanında yer alan tıbbi ekibin gözetimi için Acil Sağlık Hizmet alanına alınacaktır.

Her türlü acil durum için alanda ambulans hazır bulundurulacaktır.

Genel sağlık tedbirleri kapsamında fuarlarımız sadece Profesyonel Ziyaretçilere açık olacaktır.

16 yaşından küçük ziyaretçilerimiz genel tedbirler kapsamında fuar alanına alınmayacaktır.

Maske takmayan ziyaretçiler fuar alanına alınmayacaktır.

Fuar günlerinde vestiyer bankoları kullanıma açılacak olup, daha az temas için sadece büyük çanta ve bavul alım hizmeti sağlanacaktır.

**Aşı Kartı olmayan ziyaretçilerimizden azami 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi sorgulaması yapılacaktır.

 

FİZİKSEL MESAFE TEDBİRLERİ

Oluşacak ziyaretçi yoğunluğunun önlenmesi için giriş ve çıkış kapıları fiziksel mesafe kurallarına göre yeniden düzenlenmiştir.

Gl Platform Fuarcılık, genel tedbirler kapsamında fuar alanına giriş yapacak ziyaretçilerin sayı yoğunluğunu kontrol altında tutacak ve gerektiği durumlarda tüm önlemleri alacaktır.

Fuar giriş kapılarında fiziksel mesafe kurallarına uyulması adına bariyerler ile gerekli sınırlar (min 1.5m mesafe) çizilecek olup ziyaretçiler bu kurallar kapsamında içeri alınacaktır.

Fiziksel mesafenin uygulanması zor olan dar alanlar ve/veya koridorlar için yoğunluğu kontrol altına alabilmek adına Tek Yön Trafik Uygulamaları oluşturulacaktır.

Fuar girişlerinin hızlı ve sorunsuz gerçekleşmesi ve tüm alan içerisindeki koridorlarda fiziksel mesafenin korunması için alanda yardımcı olacak görevliler bulunacaktır.

 

 GENEL

Salon koridorları en az 3 metre ve stant derinlikleri minimum 2 metre olacak şekilde yeniden düzenlenmiştir.

Katılımcıların ve ziyaretçilerin alan içerisinde oluşabilecek herhangi bir durum karşısında bilgi alabilmeleri için gerekli sağlık birimlerinin iletişim numaraları görünür yerlerde konumlandırılacaktır.

Fuar alanında içerisinde yer alacak olan Etkinlik Alanı fiziksel mesafe ve hijyen kurallarının tamamı göz önünde bulundurularak projelendirilmiş olup tarafımızca kontrolü sağlanacaktır.

Gl Platform Fuarcılık ekibinin katılımcılar ve ziyaretçiler ile iletişimde olduğu aşağıda belirtilen alanlar tüm hijyen kurallarına uyulacak şekilde yeniden düzenlenmiştir. Ayrıca Gl Platform Fuarcılık ekibine gerektiğinde siperlik, seperatör ve eldiven temin edilecektir.

Organizatör Ofisi

Basın Odası

Info Bankoları

Kayıt Alanları

İkili Görüşmeler Alanı

Workshop Etkinlik Alanı

Önemli Hatırlatma: Bu ölçümler, hükümet ve yerel makamlardan gelen talimatlara göre değişiklik gösterebilir.